18 Eylül 2017 Pazartesi

iPhone X’un Android’den Arakladığı 6 ÖzellikMerhaba sevgili Webtekno takipçileri. Bu videomuzda sizlerle iPhone X’in Android cihazlardan arakladığı 7 özelliğe bakacağız.

Uzatmaya luzum yok ilk maddemiz:

1- Home Butonsuz Telefon

Evet arkadaşlar yıllardır Apple hakkında konsept telefonlarda orada burada sayısız kere dedikodusu çıkmış hakkında yıllarca konuşulmuş olaylar olmuş o meşhur home butonu özellikle yeni seri Android cihazlarda hali hazırda zaten bulunmuyor. Mesela S8+ Hele bi de bunu lansman “abov” diye gösterdiler ya diyecek bir şey bulamıyorum.

2- Sonsuz Ekran

Bu sonsuz ekran meselesine ortamlarda şöyle bi bakıyorsunuz sanırsınız ki Apple bulmuş. Öyle bir şey yok. Sonsuz ekran, iPhone X’’larda Home butonu olmayınca ortaya çıkan boşluğun ekranla doldurulmasıyla elde ediliyor. Peki bunu kim yaptı? Yav arkadaşlar Xiaomi, LG, Samsung gibi markalar sonsuz ekranın öncüsü. Etmeyin eylemeyin.

3- Büyük Ekran Sorunu

Apple, iPhone X’lerle birlikte kendi büyük ekran rekorunu da kırdı. Özellikle video izleme ve oyun oynama anlamında cezbedici bir durum. Ama şunu biliyor muydunuz mesela 6 yıl öncesinin Sony Xperia Ultra Z’si 6.4 inçti. Apple, iPhone X’le birlikte 5.8 inç’lik ekranı ortaya koyunca sanki dünyada ilk kez bu kadar büyük cihaz gördük gibi bir hava oluştu.

4- OLED Ekran

Hepinizin bildiği gibi iPhone X’larla birlikte Apple’da yılların dedikosuna son verdi ve OLED ekrana geçti. Fakat bu yeni mi? Tabiki de hayır bunun içinde Samsung’un cihazlarına bakabilirsiniz. Cayır cayır oled ekranlı cihazlar. Hatta Apple, OLED ekranları Samsung’tan almasına rağmen bizimki daha iyi diyor. Onu şöyle tamamlıyor: biz bu OLED ekranları super retina hd özelliği ile destekledik.

5- Kablosuz Şarj

Bu da yıllardır Apple’ın en büyük geyiklerinden birisi. Senelerdir kablosuz şarj stantları satılır, kullanan memnun olan insanlarda dolu hatta. Ama mesela Apple bu özelliğe iPhone X ile geçti. Daha öncesinde yoktu. Peki kimlerde vardı? Yani arkadaşlar pek çok android cihaz (En dandikleri bile) kablosuz şarjı destekliyordu. Şimdii artık iPhone X’larda destekliyor.

6- Göz Tarayıcı

iPhone X’larda ekran artık telefonu yüzünüze yanaştırdığınızda fiziki bir home butonu olmadığı için yüz tarama teknolojisiyle açılacak. Peki biz bu özelliği nerden biliyoruz? Tabiki de Samsung’un Note 7’siyle S8+ gibi Samsung cihazlardan. Yani eski köye yeni adet gelmedi.Hiç yorum yok: