19 Eylül 2016 Pazartesi

Slim&Pro Sony PlayStation 4 incelemesiPlayStation 4 Pro adını verdikleri yeni konsol, AMD'nin Polaris mimarisine geçiş yapıyor ve grafik işlem gücünü ciddi şekilde yükseltiyor. 

Sony yeni PlayStation’ı tanıttı. Konsol artık daha güçlü ve 4K oynatıyor. Ancak dikkat edin, bu sizin baktığınız konsol olmayabilir… Sony, PlayStation Pro’yu tanıttıktan sonra bizi bir de PS4 Slim ile buluşturdu. Bu konsol hem daha küçük, hem daha hafif hem de daha ucuz.

Oyunlardan çok cihazın özelliklerini, arayüzünü ve yaşattığı kullanım deneyimini ele aldığımız bu genel değerlendirmemizde hiç bir detayı gözden kaçırmamaya çalıştık.Tasarım

İpuçları aslında isminde saklı… Yeni PS4 Slim, PS4’e göre çok daha ince. Ne kadar mı ince? Televizyon sehpanızın altında yalnızca 3.9 cm yer kaplıyor. 2.1 kg ağırlığıyla da önceki modelden oldukça daha hafif.

Oval bir şekle sahip olan güç tuşu ayrıca konsolun tek ışığını barındırıyor. Evet bu doğru, orijinal PS4, Slim ile 10 minik LED ile yenilendi.

Kumanda

Yeni DualShock 4’e baktığınızda ilk bakışta bu hileli değişikliği anlamanız biraz zor olabilir. Ancak çalıştırdığınızda, kumandanın dokunmatik panelini çevreleyen küçük bir ışık şeridi olduğunu göreceksiniz.

Kumandalardaki bir diğer değişiklik de, yeni versiyonda USB ile veri aktarımı yapabiliyor olmanız. D-pad ve düğme yüzleri parlak siyah renginden mat rengine döndürülmüş.

Performans

Eğer PS4 performansı sizi bıktırdıysa, o halde Pro için beklemelisiniz. Slim tüm yönlerden PS4 ile benzer bir performans gösteriyor. Bu size zaten önceden bildiğiniz oyun deneyimini sunuyor. Yalnızca daha az arkaplan gürültü ile.

Sonuç:

PS4 üzerinde şu an yaklaşık 650 oyun mevcut. Ve bunlardan yaklaşık 200’ü Xbox One üzerinde bulunmuyor. Xbox elbette Forza serisi gibi kendine ait özel oyunlar barındırıyor. Ancak PS4’ün sahip olduğu Journey, The Last of Us, Bloodborne, Rachet & Clank, Uncharted 4, Until Dawn oyunlar var.

PS4 Slim 4K oyun ya da video sunmuyor ancak yine de HDR’a sahip. Hatta 4.00 yazılım güncellemesi sayesinde her PS4 yakın zamanda HDR’A sahip olacak.


PS4 Slim, önceki versiyonlarına göre kendini her aıdan geliştiriyor. Daha küçük, hafif, sessiz ve ucuz. Tüm bu özellikler bu konsolu evinizin bir köşesine bir an önce taşımanız için yeterli sebep sunuyor. Eğer 4K oyun oynamak istiyorsanız o halde Pro daha iyi bir seçim olabilir. Ancak çok fazla oyun delisi değilseniz ve daha uygun fiyatlı bir seçenek arıyorsanız PS4 Slim ve Xbox One S’i tercih edebilirsiniz.

 Her açıdan orijinal PS4’ten iyi. Pro için deliren bir oyun delisi değilseniz Slim sizin için harika bir seçenek.

İyi yanlar: Daha küçük ve daha iyi bir tasarımı var.

Daha minik ve ele oturan bir kumandası var.

Orijinale göre çok daha sessiz çalışıyor.

Kötü yanlar:

4K Blu-ray sürücüsü yok.

Tags:4KHDRJOURNEY,Playstation, ProPlayStation, SLimPS4,Slimsony,The Last of UsUncharted, 4Xbox One S

Hiç yorum yok: