29 Ağustos 2016 Pazartesi

Bataryanızı Hangi Uygulama Tüketiyor?Akıllı telefonlar her geçen gün güçleniyor, yeni özelliklerle gelişiyor. Ancak pil ömrü konusu hâlâ istenilen seviyede değil. Eğer siz de telefonunuzun pil ömründen memnun değilseniz ya da detaylı bir pil tüketimi raporu görmek istiyorsanız AccuBattery uygulamasını denemenizde fayda var.

AccuBattery neler sunuyor?

Kullanıcılara pil tüketimiyle alakalı detaylı istatistikler sunan AccuBattery uygulaması, Google Play Store'da ücretsiz bir şekilde yer almakta. 

Hem bildirim çubuğundan hem de uygulama içerisinden ekran açık olduğunda, ekran kapalı olduğunda veya ortalama genel kullanımda pilin ne kadar süre gideceğini görebilmek mümkün.

Bunun yanı sıra hangi uygulama kaç mA pil tüketmiş, bunun yüzdelik dilime oranı gibi istatistikleri de yine uygulama üzerinden görebiliyoruz. 

Uygulamada şarj olma, pil tüketimi, sağlık ve tarih olmak üzere dört bölüm bulunuyor. Şarj olma bölümünde telefonunuzun toplam şarj olma süresi, ekran kapalıyken şarj olma oranı, kaç dakikadır şarj olduğu gibi bilgiler mevcut.

Tüketim bölümünde ise pil tüketen ekran, uygulamalar ve diğer durumların detaylı istatistikleri yer alıyor.

Sağlık kısmında bugüne kadar edilen şarjların pile etkisi, pilinizin ne kadar verimli olduğu gibi bilgiler yer alırken, son olarak tarih kısmında daha önceki tüketimlere ve şarj istatistiklerine ulaşabiliyoruz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz: https://goo.gl/50vvjo

Hiç yorum yok: