30 Ağustos 2016 Salı

ANDROID REHBERDE CIFT KISILERI BIRLESTIRME?

Telefonumuzun rehberinde bulunan kişilerin tamamını veya bir kısmını kaybetmemiz bizim için kabus gibidir. Kimi zaman bazı numaraları yanlışlıkla sildiğimiz dahi oluyor. Bu sorunun önüne geçmek için Android işletim sistemi bir çok yedekleme seçeneği sunuyor. Fakat yedekleme her zaman kolaylık sağlamıyor geri yüklemelerde bazen klonlanan kişilerle Rehber hafızası dolabiliyor.

Her ne kadar tekrarlanan kişiler sorun olarak görünmese de çöpe dönmüş bir rehber görüntüsü verir ve kullanıcıyı rahatsız eder. Bunun önüne geçmek için ya tek tek silmek yada aynı olan kişi veya numaraları birleştirmek gerekir.


Android telefonlarda tekrarlanan kişilerden kurtulmanın bir kaç yolu var. Çok zor olmayan bu yöntemlerle klonlanan kişilerden kurtulmuş olacaksınız.

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Google logosunun altında bulunan Gmail butonuna basın. Liste açılınca Rehber bölümüne tıklayın.

Gmail Rehber Sekmesi


Bu bölümde telefonunuza tanımlı Gmail hesabınızı kullanmalısınız. Rehber’e giriş yaptığınızda kişi listeniz karşınıza çıkacaktır.

Çift Girişleri Bul ve Birleştir


Listenin üstünde yer alan Daha fazla butonuna basın ve “Çift girişleri bul ve birleştir” seçeneğine tıklayın. Çift olan numaralar taranacak ve size sunulacaktır. Birleştir diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Birleştir Seçeneği

Diğer bir yöntem de Uygulama kullanmak;

Yukarıdaki yöntemler ihtiyacınızı karşılamıyorsa en uygunu aşağıdaki uygulamaları kullanmanızdır. Fakat güvenliğinizi riske edeceğinizi dikkate almanız gerekiyor. Özellikle Rehberinizde şifrelerinizi ve önemli verilerinizi kaydedip kodlamışsanız.

Uygulamayı Buradan İndirebilirsiniz => Duplicate Contacts Contacts Optimizer

Bu yazımızda sizlere rehberinizdeki çift numaraları nasıl birleştirebileceğinizi anlattık. Android cihazlarınızda sizlere zorluk çıkaran sorunların çözümlerini detaylı şekilde anlatmaya devam edeceğiz.

Hiç yorum yok: