22 Kasım 2015 Pazar

SUNA DUMANKAYA'DAN KUR TARIFLERI?

SUNA DUMANKAYA KUR TARIFLERI?

Suna Dumankaya'dan bakım önerileri

Suna DUMANKAYA' nın pratik formülleri ile sorunlarınıza veda edin.

Başta boyalı olmak üzere pek çok işlem, saçların yıpranmasına yol açıyor. Yıpranan saçlara çörek otlu karışımla bakım yapmak gerekiyor.

Yıpranmış Saçları Bakıma Sokun 
Saçlarım sürekli boyanmaktan dolayı çok yıprandı. Eski sağlıklı saçlarıma kavuşmak için nasıl bir bakım uygulamalıyım. A.Z.

Suna DUMANKAYA - Bir yemek kaşığı öğütülmüş çörek otu, bir yemek kaşığı öğütülmüş polen, bir tatlı kaşığı ısırgan tohumu ve bir fincan zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı boya sürer gibi saç diplerinize sürün. Ardından başınızı bir streç film ile sarın ve iki saat süreyle bekletin. Ardından saçınızın türüne uygun bir bakım şampuanı ile yıkayın.

Bu formülü haftada iki kere uygulanmanızı öneririm.

Yağlı ciltlere Kakaolu Maske 
Cildim çok yağlı. Beni çok üzen bu sorunun önüne geçmek için uygulayabileceğim etkili bir maskeniz var mı? E.S.

Suna DUMANKAYA - Bir yemek kaşığı kakao, bir tatlı kaşığı zerdeçal, bir tatlı kaşığı tarçın, yarım kaşık zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı maden suyunu karıştırın. Bu karışımı temiz cildinize yayıp, 15 dakika bekletin. Ardından da yüzünüzü yıkayın. Bu formülden haftada en az üç gün yararlanmalısınız.

Güneş Lekelerine Patatesli Çözüm 
Yüzümde yazın oluşan, kışın da geçmeyen çok sayıda güneş lekesi var. Farklı kremler kullanmama rağmen yoketmeyi başaramadım. Güneşten kaynaklanan lekeleri gideren reçeteniz var mı? F.S.

Suna DUMANKAYA - Bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, bir tatlı kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı çiğ patates suyunu karıştırıp yüzünüze sürün. Yaklaşık 30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ovalayarak çıkartın. Etkili ve hızlı bir sonuç alabilmek için bu formülden haftada en az iki kez yararlanmanızı tavsiye ederim.

Renginiz Soluksa Çare Nar Suyunda 
Yüzümün rengi çok soluk. Ne kadar makyaj yaparsam yapayım sarı gözüküyor. Bu sorunu nasıl aşarım? N.K.

Suna DUMANKAYA - Bir tatlı kaşığı nar suyu, bir tatlı kaşığı yaş maya ve bir çay kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı, temizken yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonra da yüzünüzü yıkayın. Etkili bir sonuç alabilmek için bu formülü haftada üç gün uygulamalısınız.

Kırışıklıklarınızı Salatalıkla Giderin 
Kırışmaya çok müsait bir cildim var. Öyle ki, henüz 24 yaşında olmama rağmen göz altlarımda ve göz çevremde ince çizgiler halinde kırışıklıklar oluştu. Beni yaşlı ve yorgun gösteren bu kırışıklıkları doğal bir yolla gidermek istiyorum. Amacıma ulaşmamı sağlayacak bir formülünüz var mı? P.D.

Suna DUMANKAYA - Yarım salatalığı rendeleyin ve suyunu sıkın. Elde ettiğiniz bu suyu, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı sütle karıştırın. Bu karışımla, her gün sabah-akşam göz çevrenize masaj uygulayın. Kullanmadığınız zamanlarda mutlaka serin bir yerde muhafaza etmeniz gereken bu karışım, ciltte oluşan ve fazla derin olmayan ilk kırışıklıklarla mücadelede birebirdir.

Kırışan Cildinize Nar Suyuyla Bakım Yapın 
Yıllara meydan okuyan sağlıklı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildinizin gençliğini ve güzelliğini korumak için nar suyu ve zeytinyağından yararlanın.

38 yaşındayım. Birkaç ay öncesine kadar herkes cildimin gençliğine ve güzelliğine hayrandı ama sonra yüzüm bir anda kırışmaya başladı. Özellikle gözlerimin çevresi çok kötü durumda. Yüzüme yeniden eski gençliğini ve sağlıklı görüntüsünü kazandırmak için uygulayabileceğim etkili bir formül var mı? S.B.

Suna DUMANKAYA - 1 tatlı kaşığı yaş maya, 1 tatlı kaşığı nar suyu ve 2 damla saf zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı temizken tüm yüzünüze özellikle de göz çevrenize yayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra, yüzünüzü önce ıslak bir havluyla silerek yumuşatın. Ardından da yüzünüzü bol suyla durulayın. Kısa zamanda sonuç almak için bu formülü haftada en az 3 kez uygulayın. Ayrıca yüzünüze her gün nar suyu sürmeyi de alışkanlık haline getirin. Çünkü nar suyu hücre zarlarına esneklik kazandırır ve cildi gerer.

Pürüzsüz Bir Ten İçin Mercimek

Tenim pütür pütür oldu. Kullandığım hiçbir krem bu durumu tam olarak düzeltemedi. Pürüzsüz ve yumuşacık bir cilde sahip olmak için nasıl bir formül uygulamamı önerirsiniz? 

Suna DUMANKAYA - 1 kase öğütülmüş nohut, 1 kâse kil, 2 çorba kaşığı mercimek, 4 çorba kaşığı zeytinyağı ve çok az suyu karıştırıp, bu karışımı cildinize dikkatlice yayın. 5 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın. Ardından da bir cilt bakım kremi sürün. Hayalinizdeki cilde kavuşmak için bu formülü ayda en az 2 kez uygulamalısınız.

Tırnakların Kırılmaması İçin 
Tırnaklarımı bir türlü uzatamıyorum. O kadar güçsüzler ki, hemen kırılıyorlar. Canımı çok sıkan bu sorunun üstesinden gelmek için ne yapabilirim? H.A.

Suna DUMANKAYA - 25 gram jojoba yağı, 25 gram limon suyu, 25 gram hintyağı, 10 gram acıbadem yağı, 10 gram avokado yağı ve 5 gram deniz tuzunu karıştırıp cam bir kavanozun içine koyun. Bu karışımı, her gün birkaç kez tırnaklarınıza sürün. Beslenmenizde yoğurda, peynire ve keçi sütüne yer vermek de tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Hiç yorum yok: