27 Kasım 2015 Cuma

ARACA SINEN SIGARA KOKUSU?

Aracınıza sinen sigara kokusundan nasıl kurtulursunuz?

Aracınızda içilen tek bir sigara bile haftalarca çıkmayacak bir kokuya neden olabilir. Eğer sigara içmeyen biriyseniz bu koku zaman geçtikçe dayanılmaz hale gelecektir.

Bu tip durumlarda en sık yapılan yanlış araba kokularından medet ummaktır. Çünkü araba kokuları diğer kokuları kovma özelliğine sahip değildir. Aksine diğer kokularla karışarak temizlenmesini zorlaştırır.

Aslında sigara kokusundan kurtulmak çok basit. İhtiyacınız olan yalnızca sirke, 2 küçük havlu ve 2 plastik kase.

  • Her kasenin içine birer havlu koyun.
  • Havluları sirkeyle tamamen ıslatın.
  • Sirkeyle dolu kaseleri ön ve arka taraftaki kül tablalarının yanına koyun.
  • Aracın tüm camlarını ve kapılarını kapatın.
  • Bir gece bekleyin.
Ertesi gün aracınızı havalandırdığınızda sigara kokusunun tamamen çıktığını göreceksiniz. Eğer koku gitmemişse veya uğraştığınız sigaradan daha ağır bir kokuysa kase sayısını artırabilirsiniz. Korkmayın! Arabanıza sirke kokusu sinmez, havalandırdığınızda sigarayla birlikte sirke kokusu da çıkar.

Uzun süredir araç içi bakımı yaptırmadıysanız, tek sorununuz sigara kokusu olmayabilir. Bu nedenle düzenli aralıklarla yaptıracağınız temizlik aracınızı uzun süre keyifle kullanmanızı sağlar.
Etiketler: sigara kokusu, araç bakımı, sirke, sigara, otomobil hepsisigara kokusu, araç bakımı, sirke, sigara, otomobil, araba, araç, koku, motorlu araçlar

Hiç yorum yok: