16 Mayıs 2014 Cuma

GOBEK NASIL ERITILIR?

GÖBEĞİMİ NASIL ERİTİRİM?

Kış boyunca yedikleriniz karnınızda bir şişliğe dönüştüyse, yaza girmeden önce şu göbek yağlarını yenmeniz gerekiyor demektir. Sımsıkı karın kaslarıyla aynaya baktığınızda kendinize hayran olmanız için etkili egzersiz hareketlerini düzenli olarak yapmalısınız. İşte göbek yağlarıyla baş etmenizi sağlayan egzersiz hareketleri…

1. hareket 
Sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızı yukarı kaldırıp dizlerinizi bükerek masa pozisyonuna getirin. Kollarınızı yukarı kaldırın. Sol kolunuzu yukarıdayken başınızın üstüne doğru uzatın. Bu esnada sağ bacağınızı yere paralel gelecek şekilde uzatın ama yere değdirmeyin. Tekrar başlangıç pozisyonuna gelin ve bu defa diğer bacak ve kolunuzla çapraz bir şekilde aynı hareketi yapın.
2. hareket 
Sırt üstü yere uzanın ve dizlerinizi göğsünüze doğru bükün, ellerinizi başınızı arkasında birleştirin. Sol diziniz göğüs üstünde bükülüyken sağ bacağınızı yere paralel gelecek şekilde uzatın ve sağ omzunuzu sol dizinize doğru çevirin. Hareket esnasında dirseklerinizi yanlara doğru açık tutun ve başınızı yere değdirmeyin. Mümkün olduğunca omzunuzu dizinize yaklaştırmaya çalışın. Hareketi diğer tarafa doğru da yapın.
3. hareket 
Yere sağ bacağınızı gövdenizin önüne gelecek şekilde bükerek, sol bacağınız arkanızda kalacak ve dizleriniz 90 derecelik açı yapacak biçimde oturun. Omurganız düz uzanırken, kalçalarınızı hafifçe yukarıda tutun ve sol bacağınızı yukarı kaldırın. Ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Ellerinizi yere koymak hareketi kolaylaştıracaktır. Bedeninizin geri kalanını hareket ettirmeksizin sol bacağınızı sağ bacağınıza doğru öne getirin. Sol uyluğunuzu sol dirseğinize değdirmeye çalışın. Sol bacağınızın kesinlikle yere değmesine engel olun. Hareketi diğer tarafınızda da tekrar edin.
4. hareket
Şınav pozisyonu alın, ayaklarınızı kalça hizasında iki yana açın. Karnınızı sıkın. Kalçalarınızı omzunuzun hafifçe üstünde olacak şekilde yukarı kaldırın. Sağ kalçanızı yere paralel gelecek şekilde, ayaklarınızı sabit tutarak döndürün. Tüm karnınız bu dönüşe eşlik etmeli. Kalçalarınızı başlangıç pozisyonuna getirerek hareketi tamamlayın. Harekete diğer tarafınızda devam edin.
5. hareket
Yüz üstü yere uzanın, kollarınızı ve bacaklarınızı uzatın. Göğsünüzü, kollarınızı ve kalçalarınızı yerden kaldırın, boynunuz düz duracak şekilde gözlerinizi yere odaklayın. Sağ kolunuzu kulak hizasına kaldırırken, sol bacağınızı kalçanızdan bir miktar yukarı kaldırın. Hızla diğer tarafta da aynı hareketi yaparak tekrarlayın.
6. hareket
Yan şınav pozisyonu alın, sağ kolunuzu omzunuzun hizasından yere sabitleyin, sol bacağınızı, sağ bacağınız üstüne çapraz gelecek şekilde uzatın. Sol kolunuzu kulağınızın üstünden ileri uzatın, karnınızı sıkın. Ağırlığınızı ayaklarınıza dönüşümlü olarak vererek dizlerinizi büküp birbirinden ayırın. Sol kolunuzu avcunuz yukarı bakacak şekilde sol bacağınızın üstüne indirin. Bacaklarınızı tekrar düz şekilde uzatarak başlangıç pozisyonuna dönün. 

Hiç yorum yok: